Dřevo 

 

            WPC

Dřevěné terasy

Místo, kde si od jara do podzimu lze odpočinout s rodinou nebo přáteli, může být také terasa Vašeho domu. Pro tento účel musí být vybíráno opravdu kvalitní dřevo. Aby podlaha na terase odolala povětrnostním výkyvům, jako je déšť nebo pruské letní slunce, nedocházelo k borcení dřeva nebo jeho další devastaci, musíme pro tento přechod z našeho domova do přírody vybírat obzvláště důkladně.

 

Výběr dřeva na terasu

Pro stavbu terasy ze dřeva jsou vhodná dřeva jako – borovice, modřín, bukit, kapur, teak, almendrillo, bangkirai, massaranduba, což jsou exotické dřeviny, nebo sibiřský modřín, jako nejtvrdší zástupce evtopských jehličnanů. Akát – kupodivu se tato dřevina vyrovná jak životností tak také vlastnostmi exotickým dřevinám. Má světlé dřevo a krásnou kresbu a navíc nepotřebuje zvláštní ošetřování.

Ostatní dřevo je nutno před použitím ošetřit. I když mnozí výrobci již dřevo ošetřují, stejně neuškodí znovu materiál impregnovat hydrofobními roztoky. Zabráníme tak poškozování dřeva vodou i UV zářením. Dále se používá olej nebo lak. Tam, kde je terasa více ve stínu a vlhku volíme olej a naopak pro suchá a exponovaná místa slunci je lepší lak, který uzavře póry ve dřevě.

 

Pokládáme podlahu na terase

Výhodou je, že nezáleží na terénu jaký u domu máte. Terasy a jejich podlahy se pokládají na podkladní rošt, proto lze i velmi nerovný terén takto zabezpečit. Jednotlivá prkna mívají drážky, které do sebe pasují, tak je pokládka velmi jednoduchá.